Düğün öncesi estetiği mi?Her gelin çok güzel, her damat ise çok yakışıklı olmayı ister. Bu yüzden son dönemde düğün öncesi estetiğine ilgi oldukça arttı. Nedir bu düğün öncesi estetiği?

Düğün hazırlıkları zor ve uzun bir süreçtir. Düğün günü, insanların en özel ve mutlu anlarının başında gelir. Herkes, düğününün mükemmel geçmesini ve kusursuz görünmeyi ister. Bu yüzden de bu özel güne hazırlanırken, artık cerrahi ve cerrahi dışı estetik uygulamalara başvuruluyor. Sculpture Polikliniği Estetisyeni Dr. Alpaslan Topçu düğün öncesi estetiği ve zamanlaması konusunda bilgi veriyor.


Düğün öncesi estetik uygulamalarda, işlemin zamanlaması çok önemlidir;
ENGEÇ 1 AY ÖNCE

Yara iyileşmesi göz önüne alınarak, tüm cerrahi uygulamaların en az 1 ay önce yapılması gerekir.

Burun Estetiği (Rhinoplasti)

Ülkemizde en sık yapılan estetik operasyonlardan biri olan burun estetiği, hem damat hem de geline en az 1-2 ay önceden uygulanmalı.

Kulak Estetiği (Otoplasty)

Özellikle, gelinlerin topuz yaptırırken kulaklarının şeklinde ki şikayetlerine göre uygulanır. Düğün öncesi en sık yapılan estetik operasyonlardan biridir.

Göğüs Estetiği

Gelinlikler, dekolte sorununu gidermek için düğün öncesi en çok göğüs büyültme operasyonları uygulatıyor. 2. sıklıkta ise göğüs toparlama operasyonu gerçekleştiriyorlar.

Liposuction

Gelinlerde; karın, bacak dış, bacak iç, ayak bileği, gıdı en sık liposuction uygulanan bölgelerdir. Özellikle bilek, gıdı gibi küçük alanlarda, sıkılaştırma özelliğini de göz önüne alarak Lazer Liposuction uygulamasını tercih ediyoruz. Damatlarda ise; karın, göğüs ve gıdı en sık lazer liposuction uyguladığımız alanlardır

10 GÜN ÖNCE

Operasyon dışı estetik uygulamaların zamanlamasında, en geç 10 gün önce, tüm işlemlerin bitirilmiş olması uygundur.

Botoks

Hem damat hem de gelinler göz çevresindeki belirgin kırışıklık çizgileri için başvuruyor. Koltukaltı , el ve ayak terlemesi için de en etkili çözüm botoks.

Dolgu

Erken dönemde gözlenen şişlik ve morarma riskini göze alarak dolgu uygulamalarının da en az 10 gün önce yapılması gerekir. Gelinlerde daha sık olmakla birlikte, yanak bölgesi, dudak kenarı ve dudak en sık dolgu uygulanan alanlar.

Lazer Epilasyon

Özellikle yaz aylarında, leke riskini göz önünde bulundurarak, Nd-Yag türü lazer tercih edilmelidir. Gelinlerde; bacak, kol ve bikini bölgesi en sık uygulama yapılan bölgelerdir.

Etiketler: ,