Uzun Cinsellik İçin Bunları Tüketin!


Amerikan erkek sağlık dergisi Men's Health, cinsel dürtünün artması için tüketilmesi gereken 10 yiyeceği sıraladı...


1- Kırmızı biber: Uzun süreli ereksiyon, güçlü boşalma ve kuvvetli bir orgazm sağlıyor. Kırmızı biber ve kan akışının artmasına yardımcı oluyor.

2- Arpacık soğanı: Potasyum zengini arpacık soğanı cinsel dürtüyü artırıyor ve erken boşalmayı önlüyor.

3- Karpuz: ABD’de yapılan bir araştırmaya göre; karpuzun 6 diliminde dahi yeterli miktarda bulunan aminoasit, kan damarlarını genişletiyor ve cinsel dürtüyü artırıyor.

4- Marul: Sadece bir porsiyon marul bile günlük A vitamini ihtiyacının yüzde 82’sini karşılıyor. Araştırmalar A vitamini eksikliğinin testis küçülmesine yol açtığını ortaya koyuyor.

5- Tam tahıllı makarna: Manganez eksikliği, cinsel dürtünün azalmasına ve yorgunluğa sebep oluyor. Uzmanlar tam tahıllı makarnadan günde 140 gram tüketilmesini öneriyor.

6- Çikolata: Bir araştırma günde bir parça çikolata tüketmenin cinsel dürtüyü arttırdığını ortaya koyuyor.

7- Karnabahar: Milliyet'teki habere göre, içindeki kimyasal kadınlık hormonu olan östrojenin seviyesini azaltıyor. Uzmanlar, çiçeklerine ayırarak günde bir baş tüketilmesini tavsiye ediyor.

8- Kereviz: Erkeklerin terinde bulunan androstenon maddesi içeriyor. Bu madde cinsel çekim hormonu feromon gibi işlev görüp cinsel uyarıları arttırıyor.

9- Çavdar ekmeği: Testosteron üretiminde önemli olan çinko mineralinin vücutta muhafaza edilmesinde yardımcı. Uzmanlar günde 3 dilim çavdar ekmeği öneriyor.

10- Tatlı patates: Araştırmalar, cinsel dürtüyü arttırıcı hormon alımlarını tıkayan civa gibi metallerin verecekleri zararı dengelediğinden, günde bir adet tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

Etiketler: ,