100 Gramı 100 Kalori !

Diyet ve kadınlar… Her kadın  hayatında en az bir kere diyet yapmış veya yapmaya çalışmıştır.  Diyet yapmanın kilit noktası ise kalori hesabıdır. Yani, diyet yapmak bir yerde de yediklerinizin kalorisini bilmek ve hesaplamaktır. Çoğumuz, masum görünen yiyeceklerin aslında çok daha fazla kalori içerdiğini sonradan öğreniriz.  
 Kalorisi düşük besinleri bilmek, kadınların diyet yaparken çok işine yarar fikriyle düşük kalorili, gönül rahatlığıyla yiyebileceğiniz yiyecekleri sizler için araştırdık.

Köy Peyniri
Diyetlerin vazgeçilmezidir peynir; özellikle de köy peyniri… Köy peynirinin 100 gramı sadece 98 kalori! Üstelik 100 gram, bir seferde yemek için size fazla bile gelebilir. Peyniri, gün içinde farklı şekillerde rahatça kullanabilirsiniz.
Sade Makarna
Makarna sevenler için sorun yok; ama makarnayı zorla yiyenlerdenseniz makarnanızı cherry domatesle, zeytinyağı ve baharatla tatlandırabilirsiniz. 100 gramı 110 kalori olan makarnada diyetlerin olmazsa olmazlarından…
Sade Karides
Karides genellikle çok kalorili bir besin olarak bilinir. Bunun en önemli sebebi  karideslerin  oldukça yağlı soslarla sunulması. Siz, karidesi sade olarak veya baharatlarla, soya sosu ile tatlandırarak yemekten çekinmeyin; çünkü 100 gr karides sadece 100 kalori!
Fasülye
100 gramı 80 kalori olan pişmiş fasülye, hem doyurucu hem de kalorisi düşük  besinlerden. Mucizevi bir besin olan fasülyeyi seviyorsanız, diyet yaparken bolca tüketebilirisniz.
Muhallebi
Diyet yapmaktan sıkıldıysanız; aman hemen kalorili tatlılara koşmayın! Çabucak yapacağınız muhallebi sizi frenleyecektir. Dilimlenmiş mevsim meyvelerinin üzerine dökerek de yiyebileceğiniz muhallebinin 100 gramı da sadece 100 kalori!
Patates Salatası


Patates salatasını kim sevmez !  Oldukça doyurucu olan patates salatasının 100 gramı 115 kalori değerinde. Diyetteyken ağır salata soslarının yerine, patates salatanızı balzamik sirke ve doğranmış yeşilliklerle (maydanoz, taze soğan vs.)  yemeyi deneyin.
Nohut


Et ürünlerini yemekte zorlanıyorsunuz, nohutu diyet menünüze ekleyebilirsiniz. Güveci, salatası çok da lezzetli olan nohutun 100 gr 115 kalori.
Ton balığı


100 gramı tam 100 kalori olan ton balığını, balıkseverler diyetteyken korkmadan yiyebilirler. Göbek salatasında; zeytin, domates, bezelye ile beraber tüketeceğiniz ton balığı ana yemek bile sayılabilir.
Tofu (Soya Peyniri)


Protein ihtiyacınızı en sağlıklı yolla karşılamanın yolu soya peyniridir. Soya peynirinin 100 gramı ise sadece 73 kalori… Diyet yaparken en rahat tüketebilceğiniz besinlerden olan soya peyniri gene tostlarınızda, sandviç ve salatalarınızda kullabilirsiniz. 

Etiketler: