3 Hareket, 300 Kas


Bu antrenman programıyla sadece üç harekette tüm vücudunuzu çalıştırarak formunuzu koruyabileceksiniz. 

'Ultimate Warrior workouts' kitabının yazarı Martin Rooney, bu antrenmanı bir tur olarak düşünmenizi ve her egzersizi 10'ar tekrar yaptıktan sonra biraz dinlenip 15 dakikada elinizden gelen en çok turu yapmanızı öneriyor.


1- Body-weight squatAyaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun. Üst bacaklarınız yere paralel gelene kadar squat hareketi yapın. Bir saniye duraklayın ve başlangıç pozisyonuna dönün.

2- Judo push upKlasik sınav pozisyonundayken ayaklarınızı biraz öne alın ve belinizi havaya kaldırın. Dirseklerinizi kırarak çenenizi yere yaklaştırabildiğiniz kadar yaklaştırın, belinizi indirerek omuzlarınızı ve başınızı şekildeki gibi havaya kaldırın. Bir saniye bekleyin ve hareketi tersten yaparak başlangıç pozisyonuna dönün.

3- Sprinter sit up

Bacaklarınız gergin, kollarınız yanlarda olacak şekilde yere sırtüstü yatın. Gövdenizi kaldırırken sola doğru döndürün ve sol dizinizi sağ dirseğinize değdirin. Aynı esnada sağ dirseğinizi de geriye doğru savurun. Başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi diğer tarafa doğru yapın. Bu bir tekrar demek.


Besin Takviyeleri Image Banner 300 x 250

Etiketler: , ,