Paramediform Diyetiİki haftada altı kilo vermek ister misiniz? 

Cevabınız 'evet' ise İsviçre Sağlıklı Zayıflama Merkezi'nin size sunduğu yepyeni bir yöntemle, “Paramediform” ile tanışmalısınız. Çünkü bu yöntem size ideal formunuzu ömür boyu koruyabilmenin anahtarlarını sunuyor. Bugüne dek denediğiniz ve hep başarısızlıkla sonuçlanan diyet programlarını unutun gitsin.


İsviçre Zayıflama Merkezi'nin sahibi Şükran Kesici'nin İsviçre'den getirerek Türk hanımlarını tanıştırdığı, yiyerek kilo verme sistemi “Paramediform” ile yurtdışında uzun zamandır başarılı sonuçlar elde ediliyor.


Maydanozla birlikte yendiği sürece tüketeceğiniz peynir miktarı keyfinize kalmış. Aralarda, canınız istediği kadar portakal suyu içebilirsiniz. Akşam üzeri ise taze sıkılmış havuç suyu içmelisiniz. Çünkü havuç suyu akşama doğru artan şeker isteğini yok ederken, aynı zamanda da karbonhidratlı yiyeceklerin etkisini nötr hale getiriyor. Bunun sonucunda da açlığınızı bastırmak için önünüze her gelen yiyeceğe saldırmıyorsunuz.


“Paramediform” zayıflama yönteminde bitki çaylarının çok büyük önemi var. Çay, özellikle kemiklerin gelişmesi, seks hormonu ile tiroid bezinin iyi çalışması için gerekli manganezin en önemli kaynağı. Günde 3-4 fincana kadar süt ile birlikte içilen çay, vücudun kalsiyum ihtiyacının yüzde 15'i ile birlikte B2 vitamininin dörtte birini sağlıyor. Bunların yanı sıra birçok hastalığın önlenmesinde de çay önemli rol oynuyor. Uzmanlar, çay bitkisinde bulunan “flavonoid”lerin (bitki yaprağında bulunan bir tür şeker) kalp ve dolaşım sistemi ile ilgili hastalıkları önlediğine dair birçok kanıt olduğunu belirtiyorlar. Çay kolestrol ve tansiyonu düşürürken, özellikle yeşil çay kanseri önleyici etkisiyle biliniyor.


İşte bazı çaylar ve faydaları


Meyan kökü: Grip, nezle, anjin, nefes darlığı, öksürük
Defne tohumu: Egzama, baş ağrısı, romatizmal ağrılar
Melisa: Sinir sistemi, mide, bağırsak ve baş ağrıları
Isırgan otu:Kansızlık, demir eksikliği, idrar zorluğu ve alerjik hastalıklar
Keten tohumu: Ses kısıklığı ve bronşit
Anason: Gaz söktürücü, iştah açıcı ve sindirim uyarıcı
Sinameki: Saç dökülmesi
Ökse otu: Kalp yetmezliği
Rezene: Mide şişkinliği ve ayrıca bebeklerin gaz sancılarını giderici
Papatya: Üst solunum yolları tahriş ve ihtihabı, zor iyileşen yaralar, kronik nezle, ağız içi iltihabı, sinirsel hastalıklar
Adaçayı: Kan dolaşımını hızlandırıcı, sindirimi kolaylaştırıcı ve astıma karşı etkili.


SAAT 1. GÜN2. GÜN
06:00  maydanoz suyudereotu suyu
08:30 2 adet ananas dilimi, kiraz sapı çayıgreyfurt, kiraz sapı çayı
10:30 anason çayırezene çayı
12:30 salata, kiraz sapı çayı, sığır bonfile,  fesleğen salatakiraz sapı çayı, sığır bonfile, fesleğen salata
16:00 greyfurtkiraz sapı çayı
16:30 2 ananas dilimikiraz sapı çayı
18:30salata, kiraz sapı çayıbalık, fesleğen rezene çayı
20:30salata, kiraz sapı çayı, balık, fesleğensalata, balık, anason çayı/ rezene çayı


Etiketler: , , ,