Kehribar taşı ile sağlıklı yaşam
Kehribar olarak tanınan reçine taşının, bilmediğiniz faydalarını öğrenin.

Çam ağacının özel nimetlerinden olan reçine, hem sağlığınıza iyi geliyor hem de güzelliğinizi pekiştirmeye yardımcı oluyor. Bir diğer adıyla reçine taşı olarak anılan kehribar, kıymetli bir taş olarak takılarınızda yer aldığı gibi bazı iş yerlerinde kazancı artıracağına inanıldığı için kasalara da konuluyor.

Çam ağacının fosilleşmiş hali olan reçine taşı, yapısal olarak hafif ve saydam bir görünüme sahiptir. Genellikle kırmızımsı sarı renktedir. İçeriği reçine olduğu için taş olmadığı düşünülse de bilimsel olarak organik kökenli taşlar arasında adını korumaktadır.


Isıtıldığı zaman yaydığı sıcaklık, soğuk algınlığını önleyici bir rol oynamaktadır. Bu nedenle boyun bölgesinde kullanımı daha yaygındır.

Roma devrinde tiroid hastalıkları tedavisinde kullanılmış olması ve bu uygulamanın günümüzde hala tercih edilmesi, kehribarın dikkat çekici yönlerinden sadece bir tanesidir.

Ruh sağlığına da büyük faydası olan kehribarı sol avucunuzda oynatmanız, vücudunuzdaki negatif elektiriği toplayacak ve kendinizi daha hissetmenizi sağlayacaktır. Hatta bu nedenle nazarı önleyici olarak da kullanılmaktadır.

Ayrıca böbrek ve mesanenin daha sağlıklı çalışmasını sağlıyor.

Tüm bunların dışında hava ile uyumu bilinen kehribar, İkizler, Boğa, Aslan ve Terazi burçlarının da özel taşları arasında önemli bir yer alıyor.

Kıymetli taş özelliği ile aksesuarlarınıza şık ve zarif bir görünüm katıyor.

Etiketler: