5 adımda seksi bacaklar


1- Sırtüstü yere uzanın. Bacaklarınızı pilates topuna veya bir iskemleye şekildeki gibi dayayın. Ellerinizi avuçlarınız yere değecek şekilde yere koyun. Bu şekilde kalçalarınızı mümkün olduğunca sıkarak, bacaklarınızı hafifçe öne arkaya hareket ettirin. Egzersizi her iki bacağınız için en az 30 kez tekrarlayın.2- Ayaktayken bacağınızın tekini bir sandalyeye şekildeki gibi dayayın. Bütün vücudunuzu öne doğru esnetebildiğiniz kadar esnetin. Sonra yeniden başlangıca dönün. Egzersizi her iki bacağınız için 30 kez tekrarlamaya çalışın.


3- İki tane 2'şer kiloluk ağırlık veya içi su dolu pet şişe edinin. Büyük pilates topuna veya sandalyeye oturur gibi yapıp, hemen kalkın. Hareketi mümkün olduğunca hızlı tekrarlamaya çalışın. En az 30 kez yapmadan bırakmayın.


4- Bacaklarınız kırık ve üst üste atmış şekilde yere uzanın. Ellerinizi başınızın arkasına koyun. Bu şekilde en az 10 tane mekik çekin. Daha sonra vücudunuzu 90 derece çevirerek, şekildeki gibi gövdenizi bacaklarınıza değdirmeye çalışın. Aynı hareketi diğer bacağınız için de yapın. Egzersizi 10'ar defa tekrarlayın.


5- 2'şer kiloluk ağırlığınızı iki elinize alıp, vücudunuzu bacaklarınızdan hafifçe kırarak öne doğru eğilin. Bu şekilde ağırlıkları indirip kaldırın. Egzersizi 3 set halinde 10'ar defa yapmayı deneyin.


Etiketler: ,