Ekspres son dakika diyeti

Acilen kilo vermeniz mi lazım? O zaman bu diyet tam size göre! Diyetimizi okuyun, hemen uygulamaya başlayın...


Birinci gün

Yataktan kalkın: Sabah 06.30'da uyanılacak (Erken uyanmak metabolizmayı canlı tutar ve uykuda geçen sürenin azalması 

Kalkar kalkmaz: Bir bardak ılık, yarım tatlı kaşığı ballı, 8-10 damla limonlu su içilecek ve yarım saatlik tempolu bir yürüyüşle ter atılacak.

Kahvaltı: Yürüyüşten sonra bir orta boy salatalık, bir adet kabuklarıyla beraber yeşil elma yenecek. * Saat 11.00 civarı, iki parmak dil peyniri yenmeli.

Öğle yemeği: Bir avuç büyüklüğünde tavuk ızgara, küçük bir demet taze nane, dereotu, roka, 2 hafif acı sivri biber yenecek. Salataya 10-15 damla limon damlatılacak, 1 çay kaşığı zeytinyağı konulacak. * Öğle yemeğinden bir saat sonra bir küçük şişe maden sodası içilecek. * 2,5 saat sonra diri ve sert şeftali ile kayısı yenilecek. * Akşam üstü bir bardak light ayran içilecek. İki çorba kaşığı light yoğurt, çok çok az tuz ve bir bardak ılık su içilecek.

Akşam yemeği: Akşam yemeğinde üç adet haşlanmuş kabak, iki adet hafif acı sivri biber, üzerine sos olarak iki tatlı kaşığı light yoğurt, üç-dört adet taze soğan ve bir dilim kızarmış kepek ekmeği yenecek.

Gece: Gece, iki adet ceviz içi, 15-20 adet tuzsuz leblebi ve bir avuç vişne yenecek.

İkinci gün Yataktan kalkın Sabah 6.30-7.00 gibi kalkılacak.

Kalkar kalkmaz: Ballı, limonlu su içildikten sonra en az 1 saat hafif tempolu ter atılacak şekilde yürüyüş yapılacak. Yürüyüşten sonra masaj yapılacak.

Kahvaltı: Kahvaltıda iki adet ceviz içi, üç adet diri kayısı ve dört adet az tuzlu zeytin yenilecek. * İki-üç saat sonra, bir bardak light süt içilecek.

Öğle yemeği: * 100 gram light ton balıklı semizotu salatası yenilecek. Semizotunu saplarıyla birlikte doğrayın, * İki üç saat sonra bir adet kabuklarıyla beraber yeşil elma ve bir avuç vişne yenilecek, * İki saat sonra iki parmak dil peyniri yenilecek.

Akşam yemeği: Akşam yemeğinde, bir porsiyon bol sarımsaklı, soğanlı ve hafif sivri biberli taze fasulye kavurması yenilecek. Yanında, iki adet kepekli bisküvi.

Gece: 10-15 leblebi ve iki-üç adet diri kayısı. 

Etiketler: , , , , ,