İşyerinde daha sağlıklı olabilirsiniz

Stresli olan iş hayatınızı biraz daha keyifli hale getirebilirsiniz


İş hayatı herkes için oldukça yorucu ve stresli. Sağlık düşmanı stresten işyerinizdeyken bile arınabilmek sizin elinizde. Yalnızca önerilerimize kulak verin.

Özellikle oturarak ve uzun saatler çalışıyorsanız, iki iş arasında ya da işin bitme süresi uzunsa kendi ayarlayacağınız bir sürede mola verin. Stresi işinizin bir parçası olarak görmeyin.

Asansörü kullanmaktan vazgeçin. Merdivenlerden inip çıkmak günlük egzersiz imkanı sağlamakla birlikte psikolojik olarak da iyi hissetmenizi sağlayacak.

İşyerinde, aralarda sohbet edebileceğiniz arkadaşlar edinin. Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre işyerinde sosyal olan insanların olmayanlara göre kalp krizi geçirme riski daha az.

Halletmeniz gerekenleri işyerinde bırakıp öyle çıkın. Yalnızca dosyalardan, kağıtlardan bahsetmiyoruz. Kafanızda işle ilgili ne varsa, hepsi işyerinde kalsın. Stresinizi en rahat olacağınız yere, yani evinize taşımanın bir anlamı yok.

Kaliteli uyku uyuyun. Düzenli ve sağlıklı bir şekilde uyuyacağınız uyku, iş yerindeki performansınızı arttıracak ve daha sağlıklı bir birey hale gelmenizi sağlayacak.

Etiketler: , ,