Vajinal Estetik


Günümüzde kadınlar her açıdan dış görünümlerine ve güzelliklerine önem vermekteler. Her zaman için kendilerini daha mutlu ve rahat hissedebilecekleri estetik ameliyatlara başvurmaktalar.

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen vajinal estetik operasyonları kozmetik jinekolojideki yerini almış bulunmakta....

Yeni tıbbi uygulamalarla kadın cinsel organının şekli yenilenmekte, küçültülmekte, vajina yolu daraltılmakta psikolojik olarak kişilerin kendilerini daha iyi hissetmesine destek olmakta ve sonuçta yüzünü güldürmekte!

Hera Klinik ' ten Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ ; ''bu operasyonlar ile kadınların kendilerine olan öz güvenlerinin arttığını ,partneri tarafından beğenildiğini hissetmesinin cinsel yaşamında önemi bir rol oynadığını ve sosyal ortamlarda kendilerini çok daha rahat hissettiklerini ifade etmekte...


En sık olarak yapılan jinekolojik estetik ameliyatlar arasında iç dudakları kısaltılarak düzeltilmesi (labioplasti) ve vajina daraltma –yenileme , klitoris estetik ameliyatları , G noktası büyütme operasyonları ,yağ enjeksiyonları bulunuyor, tabi tüm estetik ve cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bu tür ameliyatlarda da cerrahin tecrübesi , ortamın hijyeni ve donanımı son derece önemlidir.'' demektedir.

Labioplasti Ameliyatları
Son yıllarda vücudunu genç tutmak ve daha güzel bir görünüme sahip olmak için bayanlar adeta bir yarış halindeler....

Cinsel estetik ameliyatları içerisinde en sık olarak iç dudak "labioplasti" ameliyatları yer almakta... Bazı bayanlarda ''genital iç dudaklar '' yapısal olarak normalden uzun , geniş , düzensiz şekilli veya asimetrik olabiliyor. Özellikle ergenlik döneminde hormonlar ile birlikte büyüyen dış genital bölgenin tight , kot pantolon veya bikini giyerken dışarı çıkması psikolojik sorunlara sebep yaratabilmekte...

Geniş ve uzun iç dudaklar, cinsel ilişki sırasında gerilerek ilişkide acı hissedilmesine sebep olmakta. Ayrıca aşırı terlemeler sonucunda iç dudak dokusu arasında mantar enfeksiyonları ve bakteriyel enfeksiyonlar sık olarak yaratmakta... Bu tür enfeksiyonlar kişilerde kötü kokulara da sebep olabilmekte.

Vajina Yenileme ve Daraltma Ameliyatları : 'Vagionoplasti'
Vajina yenileme ve daraltıcı ameliyatlar kozmetik jinekolojide her gün popularitesi artan operasyonlar arasında yer alıyor.

Yaşlanma , cinsel ilişkiler, normal doğum izleri ve jinekolojik müdahaleler ile vajina genişleyebiliyor. Vajina sıkılığının ve esnekliğinin azalması ; cinsel tatminsizliği, hem kadın hem de erkekte cinsel ilişki sırasında duyarlılığı ve his kaybını beraberinde getirebiliyor. Vajinadaki bu genişleme maalesef kalıcı olmakta ve bu durum da cinsel ilişki sırasında sıkıntılar doğurmakta.

Diğer taraftan bazen cinsel ilişki anında vajina içinden bir takım sesler de gelebilmekte. Vajinanın genişliğinden kaynaklanan bu sesler, cinsel birleşme sırasında erkekte ve kadında konsantrasyonu bozarak ilişkiden alınan hazzı olumsuz yönde etkilemekte... Ayrıca normal doğum sonrasında bazı kadınlara idrar torbası sarkmaları, bağırsak sarkmaları ve idrar kaçırma sorunları görülebiliyor.

Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ : '' hem lapioplasti hem vajina yenileme ve daraltma ameliyatları genelde lokal anestezi eşliğinde 30-45 dakika kadar sürer ve sonunda arzu edilen görüntüye kavuşturulur. Ameliyattan 3 gün sonra hastalar normal şekilde işlerinin başına dönebilmektedir.. Ameliyat sırasında hastalar herhangi bir zorlukla karşılaşmazlar. Kanama ve enfeksiyon haricinde genelde herhangi bir yan etki de görülmez, enfeksiyon oluşmaması için muhakkak düzenli pansuman yapılmalıdır . ''

''Labioplasti operasyonu daha önceden doğum yapmamış kişilerde ve bakire genç kızlarda da güvenli uygulanabilmekte. İleride planlanan normal doğuma bir engel teşkil etmez. Hera Kadın Sağılığı Merkezin deki gözlemlerimize göre, sonuçları oldukça iyi olan hasta memnuniyetini sağlayan bu tür operasyonlar sonrasında hastalarda belirgin bir özgüven artışı olduğu izlenmektedir. Kişiler hem kendilerini sosyal ortamlarda çok daha rahat hissetmekte hem de partnerine karşı çok daha rahat olabilmektedirler.''

Klitoris Ameliyatları
Klitoris; kadınlarda orgazm fonksiyonunda önemli olan vajina girişinde üst kısımda '' Y harfi ' şeklindeki olan ve dışarıdan nohut büyüklüğünde baş kısmı ile görülen organdır. Bazı kadınlarda yapısal olarak klitoris derisi normalden iri ve sarkık olabiliyor. Bu durum klitorisin uyarılmasını önlemekte. Bunun sonucunda kadını cinsel hazzı azaltarak cinsel yaşamdan uzaklaştırıyor ve psikolojisini olumsuz yönde etkileyebiliyor.
Oldukça basit estetik cerrahi işlemlerle düzeltilebiliyor ve genellikle labioplasti ameliyatları ile eş zamanlı olarak yapılmaktadır.

G Shot
G noktası ( G Shot ) vajina girişinden 2-3 cm içeride , vajina üst duvarında '' skene bezlerinin '' toplandığı bölgeye deniyor. G noktası da aynı klitoris gibi kadınlarda haz ve orgazm sağlayan yapı.. Özellikle orgazm olamama sorunu yaşayan kadınlarda , G noktası cilt içine yapılan enjeksiyonlarda ki amaç; cinsel birleşme sırasında hazzı ve orgazmı sağlamak. İşlem genelde lokal anestezi eşliğinde yapılıyor ve bir dakika kadar sürüyor.

Yağ Enjeksiyonları
Yaşın biraz ileri olduğu durumlara yaşlanmaya bağlı olarak dış genital bölgedeki organlarda yağ dokusu azalıyor. Bu durum özellikle kasığın hemen altındaki kıllı ve yüksek bölgede kendini gösteriyor.Aynı şekilde dudak kısımlarında da değişik nedenlere bağlı olarak incelme görülebiliyor. Bu gibi durumlarda kişinin değişik bölgelerinden ''lipsuction''benzeri bir işlemle bir miktar yağ dokusu alınıyor ve bu alanlara enjekte ile doldurularak dış görünüm düzeltilebiliyor....Etiketler: , , ,