Selülit Maskesi TarifleriSelülitler için kozmetik amaçlı kremlerin her zaman bir faydası olmayabilir. Selülit için doğal maskeler yaparak güzel gelişmeler kaydedebilirsiniz. 

Evinizde bulunan bitkisel malzemelerden yararlanarak yapacağınız maskeler ile kısa sürede selülitleri tedavi edebilirsiniz. Şayet bu malzemeler evinizde bulunmuyorsa en yakın aktardan temin edebilirsiniz.

Selülit Maskeleri

 (1) Selülit Maskesi : - 30 gram saf çikolata, -20 gram saf kakao, - 2 yemek kaşığı karabiber yağı, -2 tatlı kaşığı tarçın yağı, -2 tatlı kaşığı biberiye yağı

Selülit Maskesi hazırlamak için; Çikolata kaynayan suyun içine başka bir kap yerleştirilerek eritilir. Benmari usulü denilen bu yöntemde içine kakao karıştırılarak eritilmeye devam edilir. Daha sonra diğer malzemeler içine karıştırılır. Selülitli bölgelere masaj yapılarak uygulanır maskenin ılık halde olması gerekir. 30 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada 1 kere yapabilirsiniz.


 (2) Selülit Maskesi :- 3 adet acı kırmızı biber, -1 çay kaşığı deniz tuzu

Maske yapılışı ; Biberleri haşladıktan sonra, ezme işlemine geçin. Ezdikten sonra içine deniz tuzunu karıştırın. Daha sonra elinize bir eldiven geçirerek selülitli bölgelere sürebilirsiniz. 15 dakika sonra durulayabilirsiniz. Ilık su ile durulamanız daha iyi olacaktır. Haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

 (3) Selülit için bitkisel Maske:- 10 damla biberiye yağı, -10 damla badem yağı, -5 damla kekik yağı, -5 damla portakal yağı

Bütün yağları karıştırdıktan sonra selülitli bölgeye sürün. Selülitli bölgeyi kese ile ovuşturmaya başlayın. Bir süre keseledikten sonra, 30 dakika bekleyin. Daha sonra ılık bir duş alın. Haftada bir kere yapabileceğiniz bir selülit maskesidir.

 (4) Selülit Giderici Maske :- 1 paket beyaz kil, -10 damla limon suyu, -2 çorba kaşığı toz tarçın
Malzemeleri karıştırın. Malzemenin kıvamına gelmesi için su ilavesi de yapabilirsiniz. Karıştırdığınız malzemeleri selülitli bölgelere uygulayın. Daha sonra marketten rahatlıkla bulabileceğiniz streç film ile bölgeyi sarın. Yarım saat beklettikten sonra maskeyi durulayın.

(5) Bitkisel Selülit Giderici Yağlar: – Lavanta yağı, -Zeytinyağı, -Biberiye yağı, -Portakal yağı, -Limon yağı, -Ardıç yağı, -Kayısı yağı

Karışımın hazırlanışı ; Hepsinden bir çorba kaşığı alarak karıştırın. Daha sonra selülitli bölgelere uygulayın. Uyguladığınız karışımı streç ile kaplayın. 20 dakika sonra streç filmin kaldırılması gerekir. Ilık bir duş alarak maskeyi temizleyebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,