Sonbahar: Akne ve Sivilce Mevsimi


Yazın cildimizle rahat ederiz çünkü cilt fonksiyonları normal seviyeli çalışır. Güneşten aldığımız enerji, Ultra - Viole ışınları ciltte yağ üretimini düzenler. İyotlu deniz suyunun cildi kurutma etkisiyle' de cildimizde sivilce, akneler adeta bir daha hiç çıkmamak üzere ortadan kaybolur. Güneşten aldığımız bronz tenin güzelliği ve görüntülerin kapanmasıyla cildimizle mutlu bir yaz mevsimi geçiririz.

Yazın yaptığımız cilt bakımları sonbahar ve kış aylarında yetersiz kalıyor.

Ciltte nem oranı mevsimsel geçişlerde çok önemlidir. Çünkü yazın UV ışınlarından etkilenen cildimiz sonbahar gelince bronzlaşmış olmasının yanı sıra kurumuş, sertleşmiş ve yıpranmış olur. Havaların giderek serinleyip, soğumasıyla birlikte fizyolojik bir süreç olarak cildin içerdiği su miktarı da azalmaya başlar. Bunun sonucunda yaz aylarında kullandığımız cilt bakım ürünleri, yapılan bakımların artık cildimizi nemlendirmekte yetersiz kalmaya başladığını fark ederiz. Yazın terleme sonucunda doğal olarak nemlenen cilt için kullandığımız su bazlı nemlendiriciler yeterli olurken, yaz aylarının bitmesiyle birlikte sonbahar ve önümüzde gelen kış aylarına yatırım yapmak üzere daha yoğun ve onarıcı özelliği olan, krem, serum ve maskeler kullanmak gerekiyor. Özellikle yağlı, sivilceye meyilli ciltlerde önce aşırı kuruma, sertleşme sonrada yağlanma başlar. Maalesef sivilceler birer, ikişer yerlerini almaya başlar.


O halde sonbahar'da sivilcelerin tekrarlandığı bir ciltle karşı, karşıya kalmamak için profesyonel uzmanın yardımıyla, oluşacak problemlere karşı yoğun kür bakımlarıyla önlem alabiliriz.

Profesyonel bakım ;
Profesyonel uzman, peeling uygulayarak cildi ölü hücrelerden arındırır. Cilt daha parlak, sağlıklı bir görünüme kavuşur ve ardından uygulanacak bakımlar cilde daha iyi nüfuz eder. Siyah noktaları ve sivilce oluşumunu engellemek için (Vitamin A Serum, Hydro Lotion, Bio Heating  Mask, Clear Skin Concentrate Serum) uygulayarak cildin sivilce oluşumu önlenerek, sağlıklı duruma kavuşur.

Ev Bakımı;

Sabah ve akşam cildinizi uygun temizleyiciler ile temizleyin, ardından tonikle silin, ardından cildinize yağ ve nem dengesini düzenleyen nemlendirici kullanın.

Beslenme; 

Mevsim değişimlerinde vücut direnci azalır. Dolayısıyla, mevsiminde sebze, meyve, deniz ürünleri tüketin, mutlaka üç öğün beslenerek vücut direncini, enerjinizi yükseltin.

Etiketler: , ,