Cilt Sıkılaştırıcı Bitkisel Ürünler


CİLT SIKILAŞTIRICI BİTKİLER

Kadınların ciltleri, özellikle mevsimsel geçiş dönemlerinde çok ciddi problemler yaşar. Bu problemler düşünüldüğünde çözüm aşaması için uygulanacak yöntemlerden biri de doğal bakımdır.

Cilt Sarkmasının nedenleri

Bakımsız ciltlerde çok çeşitli sorunların görülebileceğini söylemiştik. Sarkma, yaşanabilecek en kötü ve güzelliği tehdit eden problemlerden birisidir. Cildin yapısının doğrudan bozulması sonucu oluşur ve tedavi süreci meşakkatli gibi görünür. Ancak evinizde yapacağınız doğal uygulamalar ile bu sıkıntıları çözebilirsiniz.


Cilt sarkması, cildin sıvı kaybını yeniden telafi edememesi sonucu görülebilir. Bununla birlikte yaz aylarında nem oranının dengeli kalamaması, sarkma ve lekelenme gibi problemleri de genel olarak beraberinde getirir.

Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler

Cildiniz için faydalı birçok doğal ürün bulunur. Bu ürünlerin bilinçli kullanımı cilt problemlerinizden kurtulabilmek adına olumlu sonuçları beraberinde getiriyor. Doğal / bitkisel bakımın ciltlere karşı olumlu etkileri uzmanlar tarafından da onaylanıyor. Evinizde yapacağınız uygulamalar ile sıkıntılara kökten çözüm bulabilirsiniz.

Cilt sarkması için etkin sonuç verebilen bitki özleri, çok çeşitlidir. Ancak test edilen ve uzmanlar tarafından onaylanan belli başlı bazı öneriler de mevcuttur. Bunlardan bazılarını size aktarmaya çalışacağız.

Biberiye Özleri: Cildin esnekliğini ve sıkılığını arttıran önemli doğal ürünlerden birisi olarak nitelendiriliyor. Bir litre suya, biberiye ve kekik yağından iki kaşık ekleyin. Bu karışımı cildinizi temizlemek ve yumuşatmak için kullanın.

Isırgan: Genel olarak gençlik iksiri olarak bilinirler. Cildin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri sunma özelliği ile uzmanların da en önemli tavsiyesidir. Kullanımı Isırganotu, badem ve üzüm çekirdeği yağı 1 er kaşık ölçüsünde eklenip karıştırılır ve ciltte sarkma olan bölgeye sürülür. Isırgan otu yağı tek başına da oldukça etkilidir.

Soya: Uzmanların özellikle cilt bakımında kullanılması gerektiğini düşündükleri adeta bir kurtarıcıdır. İçeriğindeki Östrojen benzeri maddeler sayesinde cilt üzerinde oluşabilecek aknelerin önüne rahatlıkla geçebilir.

Hint Yağı: Cildinizin öz rengine kavuşmasını sağlayan önemli bir bitkisel yağ türüdür. Bu yağ sayesinde kırışıklıklar yok olduğu gibi sivilce izleri de rahatlıkla ortadan yok olmaktadır.

Yulaf : Yulaf ezmesi, cildin derinlemesine temizlenmesi ve siyah noktaların yok edilmesini sağlar. Yulaf maskesi uygulayabilirisniz bu maske cildin fazla yağlanmasını da engeller. (Kuru ciltli kişiler tarafından pek fazla kullanılmamalı.) Yapılışı şöyle: Pişirdiğiniz yulafları süzdükten sonra, bunları geniş bir kabın içinde bir kaç dakika ezin. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika sonra ılık suyla temizleyin.

Kabak Maskesi : Pişirilmiş kabaktan 2 çorba kaşığı iyice karıştırıldıktan sonra, içerisine 1 çorba kaşığı zeytin yağı veya badem yağı karıştırılır. Elde edilen karışım yüze sürülür, 20 dakika sonra ılık su ile yıkanır.

Ihlamur , Papatya,  Lavanta Ve Zambak : Uykusuzluk, alkol, stres ile bilgisayar ve televizyon gibi etkenler şiş gözlere neden oluyor. Bunun için bu 4 bitkinin çayları çok işe yarar. Bir tutam ıhlamuru ( veya Papatya,Lavanta ,Zambak)  kaynar suda demleyerek 10 dakika kadar bekletin. 10 dakika sonra süzün . Süzdükten sonra makyaj pamuğu veya normal pamuğu bu çaya batırıp göz kapaklarınıza uygulayın ve 10 dakika bekleyin. daha sonra yıkayın

Etiketler: , , , , ,