Evde Siyah Nokta Temizleme Bandı Yapımı


Evde doğal malzemelerle hazırlayacağınız burun bandı sizi siyah noktalarınızdan arındırır. Kozmetik reyonlarında satılan burun bantlarına para vermek istemiyorsanız yada o an elinizin altında bulunmadığı için çaresiz kaldıysanız vereceğimiz terkiple doğal ve ucuz, üstelik de kozmetik firmalarınca üretilmiş emsalleri kadar etkili bir ürünü kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Siyah Nokta Temizleme Bandı İçin

Toz jelatin ( 1 tatlı kaşığı )
Süt ( 1 tatlı kaşığı )

Siyah Nokta Temizleme Bandının Hazırlanışı : Eğer sadece burun bantı uygulaması yapacaksanız yukarıda yazdığımız ölçüler yeterli olacaktır ama yüzünüzün diğer bölgelerine mesela alnınıza da uygulamak istiyorsanız ölçüyü 1 çorba kaşığına arttırmanız gerekmektedir. Ölçüde ne kadar jelatin kullanıyorsanız o kadar süt ilave etmeyi unutmayın. Süt elinizin altında o an yok ise su yada gül/çiçek suyu da kullanabilirsiniz. İki malzemeyi birbirine işleyinceye kadar karıştırın. Daha sonra hazırladığınız karışımı mikrodalga fırına atıp 10 dakika kadar ısınmasını bekleyin. Mikrodalga fırına sahip değilseniz biraz kaynar süt ekleyip de yapabilirsiniz.


Hazırladığınız karışımın ağda kıvamına yakın olması, hafif yapışkan bir kıvam alması gerekiyor. Süreceğiniz sıcaklığa geldiği zaman hazırladığınız karışımı bir fırça yardımı ile alnınıza ve burnunuza uygulayabilirsiniz. Unutmayın ki karışımı ne kadar ince sürerseniz etkisi o kadar fazla olur. Kalın sürüldüğünde karışım cilde tam tutunup, nüfuz edemeyeceği için çok fazla etki sağlanamıyor. Sürdüğünüz karışım kuruduktan sonra uyguladığınız bölgeden dikkatli ve nazik bir şekilde kaldırınız.

Sonuç: Cildiniz kirden, fazla yağdan ve siyah noktalardan temizlenmiş olacak. Daha sağlıklı bir cilde kavuşacaksınız.

Not: Bu karışımı yani siyah nokta temizleme bandını cildinize uygulamadan önce Pratik Sağlık olarak önerimiz cildinize buhar banyosu yapmanız. Buhar banyosundan sonra siyah noktalarınız yumuşayacak ve uyguladığınız bandın etkisi daha fazla olacaktır. 


Etiketler: , , , , ,