Çatlak Giderici Bitkisel Çözümler

Çatlak Tedavisi , tedavi süreci daha uzun süren rahatsızlıklardan birisidir. Ancak bakımsızlık nedeni ile ya da aşırı kilo hareketliliği sonucu oluşan cilt çatlaklar bitkisel çözümlerle daha kolay ve kısa sürede tedavi edilebilir. Bu soruna yakalanan bayanlar, kısa vadede sıkıntılarından kurtulabilmek için çeşitli yöntemler araştırmakta, uzmanlara başvurmakta ancak maliyet anlamında daha ucuz birşeyleri bir türlü bulamamaktadırlar.

Bitkisel Çatlak Tedavisi : Bitki bilimciler, bu konular ile alakalı sürekli araştırma yapmakta ve insanlara en verimli sonuçları sunmaktadırlar. Özellikle kürleri ile Türkiye’nin şifa uzmanı olarak bilinen Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun da bu konular ile alakalı birçok şifalı kürü bulunur.


Kozmetik uzmanları, dolaylı yollardan oluşan cilt çatlağı problemlerinin evde hazırlanabilecek maskeler ile düzenli kullanım eşliğinde ortadan kaldırılabileceği konusunda görüş bildirmektedirler. Cilt çatlakları için birçok farklı bitkisel çözüm bulunur. Şimdi uzmanların özellikle önerdiği birkaç tarifi sizlere sunmak istiyoruz…

Çatlaklar için Salatalık Maskesi ve Tarifi
Salatalık özlerinin cilde ne kadar faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Cilt çatlaklarının çözüm sürecinde de salatalık maskeleri son derece büyük fayda sağlıyor. Salatalık maskesi ve tarifi ile ilgili detaylar şöyle…

  1. İki dal çuha çiçeği, çok ince öğütülerek kurutulmalı ve toz haline getirilmelidir.
  2. 1 adet soyulmuş salatalığın yarısı ile birlikte bir fincan pirinç unu ve çuha çiçeği tozu karışımı yüksek ateşte 10 dakika boyunca pişirilir.
  3. Pişirmenin ardından ortaya çıkan karışım bulamaç haline getirilir.
  4. Elde edilen bu bulamaç karışımının üzerine yarım fincan kadar elma suyu ve bir çorba kaşığı %100 saf zeytinyağı eklenmelidir.
  5. Daha sonra bu karışımları da krem haline getirene dek karıştırırız.
  6. Son olarak elde edilen karışımı çatlakların bulunduğu bölgelere uygulayarak yarım saat bekliyoruz. Daha sonra iyice duruluyor ve cildimizden atıyoruz.
  7. Bu uygulamayı 1 hafta boyunca aralıksız hergün uygulamak gerekiyor.

Çatlaklara Bezelye Maskesi İle Çözüm


Çatlak tedavisinde kullanılan bu bitkisel  çözümleri evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Önemli olan, bu maskeleri aralıksız olarak düzenli bir şekilde uygulamaktır.

Etiketler: , , ,