Göz altı morluğu ve şişliği için doğru krem seçimi

Her tip şişliğe her göz altı kremi iyi gelmez. Peki hangi krem hangi göz altı şişliği ya da morluğu için kullanılır?

Göz altında morluk ya da şişlikler hepimizin başına gelmiştir ya da arkadaşlarımızın başından geçmiştir. Ancak tam olarak neden olduğunu ya da nasıl başa çıkılacağını çoğu kişi bilmiyor. Koyu halkalar ve şişliklerin  nedenleri  5’e ayrılır.

Göz torbaları aniden gelişir mi?

Göz altı torbaları ani olarak ortaya alerjik bir reaksiyon sonucu çıkabilir. Ateş, deri döküntüsü ya da nefes problemi gibi başka belirtiler varsa, hemen bir doktora başvurun. Son zamanlarda yeni bir şey ile temas ettiniz mi hatırlamak için biraz zaman ayırın. Düşük kaliteli güzellik ürünleri, evcil hayvan, yeni gıdalar alerjik
reaksiyonlara sebep olabilir.

 Eğer düzenli göz altı şişliklerinden dertliyseniz…

Vücudunuzun su tutması göz çevrelerinde ve gözaltında şişliğe sebep olabilir. Su tutma döneminin PMS belirtisi olup olmadığına dikkate edin. Eğer öyleyse yeşil çay gibi doğal diüretikler kullanın ve dehidratasyona katkıda bulunan tuzlu gıdaları ortadan kaldırın. Ayrıca göz çevresindeki şişliklere yardımcı olması için organik içerikli dengeleyici antioksidan serumlar kullabilirsiniz. Şişlikleri veya koyu halkaları azaltarak yatıştırabilirsiniz.

Genetik mi?

Göz çevrelerindeki şişlik kalıtımsal olabilir. Anne ve büyükannenizin eski fotoğraflarına bakın ve göz çevrelerinde ya da göz altında bunun kanıtı olup olmadığını görün. Eğer böyle bir durum varsa yaş aldıkça bu durumun giderek daha da belirginleşmesi alışılmış bir durumdur. Ailenizde öyküsü olan bu tür şişlik ve morluklar için en iyisi doktor tavsiyesi ile bu alanda uzman göz kremlerini kullanmak veya doğal makyaj ile kapatmak olacaktır.

Yorgun musunuz?

Yorgun ya da fibromiyaljiden muzdaripseniz diyet önemlidir. Vücudunuzda proteinler, esansiyel yağlar ve B vitamini eksik olabilir. Diyetinize yağsız et ve balık, süt ürünleri, vitamin B-12 daha fazla dahil olmalıdır. Göz kreminizi de cildinizin besleyicisi olarak düşünün,  maksimum oranda yaşlanmayı önlemek ve nihai olarak cilt beslenmesi için, elma kök hücresi ve üzüm bileşenli kremler tercih edilebilir. Bu tür göz lifting kremleri ile göz çevrenizi ve göz altınızı beslemek  size  yardımcı olacaktır.

Uykusuzluk, stres, uzun iş günü, TV ve yorgunluk sebebi ile oluşan şişlik ve morlukların ortadan kaldırılması

Bütün bu faktörler göz yorgunluğu, göz çevrelerinde ya da altında oluşan morluk, halka ve şişliklere katkıda bulunur. Bir bilgisayara bakarak harcanan saatler göz torbalarını kötü etkileyecektir. Gözlerinize hakettikleri molayı vermek için düzenli olarak ara verin ve şekerleme yapın. Stresli gözler küçük bir yardım ile canlandırılabilir ; C vitamini içeren nemlendirici ve göz toparlama jeli size yardımcı olacaktır. Böylece nem kazanan gözlerinizin enerjisi yenilenir ve koyu halkaları azalır. C vitamini ile birlikte ince çizgilerin görünümünü azaltmak için antioksidan dolu hidrasyon  anlık bir etki yapar.

Etiketler: , , ,