Beyazlatılan dişler ne kadar süre beyaz kalır?

Diş beyazlatma uygulaması yapılan kişinin, bundan sonraki yaşamında kimi şeylere çok dikkat etmesi gerekir.

Diş beyazlatma uygulaması yapılan kişinin, bundan sonraki yaşamında kimi şeylere çok dikkat etmesi gerekir. Çok fazla gıda boyası ve renklendirici içeren gıdaların tüketiminden kaçınması gerekir.

Yani eğer kişi şarap içmek istiyorsa kırmızı şarap yerine beyaz şarabı tercih edebilir. Ya da vişne suyu yerine kayısı suyu tüketebilir. Yani kişi öncelikle tüketeceği gıdalar konusunda bir ayrım yapmalıdır.

Bunun yanı sıra çay, kahve alışkanlığın azaltılması gerekir. Ya da bu içecekleri tükettikten hemen sonra dişler fırçalanmalıdır. Lavaboya dökülen kahvenin bile temizlenmesi gerekir. Kaldı ki dişler çok daha hassas yapılardır. Hiç kimse kahve içtikten hemen sonra dişlerini fırçalamadığı için, zaman içinde beyaz rengin bozulması kaçınılmaz olur.

Ağız bakımı

Bunların dışında, ağız bakımı çok önemlidir. Dişler sabah akşam mutlaka düzenli olarak fırçalanmalıdır.

Dişler beyazlatıldıktan sonra geriye dönmesi uzun sürer. Kişinin dikkatli davranması sonucunda bazen 2-2,5 seneyi bulabilir. Fakat beyaz dişlerdeki geriye dönüşler, dişlerdeki kahve içmek gibi nedenlerle oluşan lekelenmelerle karıştırılmamalıdır. Çünkü bu tip lekeler ve renklenmeler, diş hekimi tarafından yapılacak fırçalama ve diş taşı temizliği ile giderilebilir.

Ama beyazlatma sonrasında rengin geriye dönüşü, eğer birey bu noktalara dikkat edecek olursa ve düzenli diş fırçalarsa, daha uzun bir zaman alabilir.

Etiketler: , ,