Daha Sağlıklı Bir Kalp ve Daha Seksi Görünüm İçin 6 Adım


Sağlıklı bir kalbe sahip olmak için atmanız için gereken altı adım ile daha zayıf bir görüntüye de kavuşacaksınız! Bundan daha iyisi olamazdı…

Kalbinizin çarpmaya devam etmesi için fitness uzmanı ve New York’taki Willsplace Egzersiz Stüdyosu’nun kurucusu Will Torres genel sağlığınızı iyileştirmek ve daha sağlıklı bir kalbe sahip olmak için atmanız için gereken altı adımı paylaştı. Daha zayıf görünmeniz de cabası…


1. Günde 2 litre su için. İnsanlar günde ortalama 1 litre su içiyor ve bunun bir kısmı kahve, soda, çay gibi asidik içeceklerden geliyor. Yeterince su tüketmediğinizde vücut mevcut suyu daha yavaş atıyor. Bu da kas ağrılarına, şişkinliğe ve yağ birikimine neden oluyor. 2 litre su içme metabolizmanızı hızlandıracak, asitlerden arındıracak ve sağlığınızı tehdit eden zehirleri silip süpürecek.
 
2. Şekerli içeceklerden vazgeçin. Şeker, yağ depolanmasına neden olur. Muz ve papaya gibi fazla şekerli meyveler yerine dut ve karpuz gibi az şekerli meyveleri tercih edin. Meyve sularından uzak durun. Çoğu yoğun miktarda şeker içerir ancak lif içermez.
 
3. Süt ürünlerini beslenme listenizden çıkarın. Bunlar şişkinliğin ve asit üretiminin yanında yüksek düzeyde protein kasein içerir. Bu bileşen kanserle ilişkilendirilmiştir.
 
4. Kalsiyum ihtiyacınızı bitkilerden alın. Vücut, stres, alkol ve kötü beslenmeyle biriken asitleri nötralize etmek için kalsiyum kullanır. İnekler bitkilerden kalsiyum aldığına göre siz de yapabilirsiniz. 35 gr. badem, yarım kase roka, pazı ve ıspanak tüketerek vücudunuzun ihtiyacı olan kalsiyumu fazla asit olmadan almayı deneyin.
 
5. Beslenmenizdeki soyanın miktarına dikkat edin. Soyanın azı iyidir. Her zaman doğal haliyle tüketin. İşlenmiş soya ürünleri asidik olabilir.
 
6. Aynı egzersiz içerisinde ağırlık kaldırmayı ve kardiyoyu bir araya getirin. Bu, metabolizmanızı her birini ayrı yapmaktan 10 kat daha fazla hızlandırabilir. Bir daha spor salonuna gittiğinizde 1,5 km. koşun, 25 çömelme (squat) hareketi yapın ve 25 mekik çekin. Bu seti 3 defa mümkün olduğunca hızlı tekrarlayın.

Etiketler: , , ,