Header Ads

Dudak dolgusu yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler


Kadınların dudak çevrelerinde erkeklerinkinden çok daha fazla çizgi oluşur. Erkeklerin bu bölgede çok daha fazla sayıda ter bezi olduğu için bu bölgeleri kadınlardan daha nemlidir ve kırığıklıkları da daha az olur. 
30’lu ve 40’lı yaşlar dudaklarda deformasyonun başladığı yaşlardır. Bazı kadınlar, dudak kenarlarının aşağı doğru kıvrılmasından özellikle de yaşlanmayla ortaya çıkan üst dudaklar sarkmasından şikayetçi olur. Dudaklar yön değiştirmeye başladığı andan itibaren, üstlerine doğru uzanan ince çizgiler oluşmaya baslar. Sadece dudak köşelerine enjekte edilecek olan hyluronik asit dolgularla yukarı doğru yönlenerek doldurulur ve tam olarak merkezlerine oturur.

Dudak dolgularında dikkat edilecek hususlar
  • - Alt dudak, üst dudaktan yüzde 30 hacimli olmalı.
  • - Ördek dudaklardan sakının. Dudak dolgusu yaptıranların en büyük endişesi dolgunun fazla yapılarak dudağın ördek dudak formuna dönmesidir.
  • - Dudaklara iki bölgeden enjeksiyon uygulanabilir. Pembeliğin bitip ciltle birlesen alandaki beyaz dudak hattından ya da dudağın ıslak dokusuyla kuru dokusunun birlestiği kırmızı hattan enjeksiyon uygulanır.
  • - Enjeksiyonun yapılacağı bölge sonucu belirler. Beyaz hatta çok fazla dolgu yapılırsa dudağınız bir rafa benzer. Doktorunuz burundan dudaklara inen gençlik çizgisi alanını korumaya özen göstermelidir.
  • - Dudaklarınıza fazla dolgu uygulanmışsa hyaluronik asit ihtiva eden dolguyu parçalayan ve eriten bir enzim olan hyaluronidaz enjekte edilerek bu fazlalıktan kurtulabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.