Evde Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?


Şeker sizin için iyi olmayabilir ama, bu mevsimde peeling yapmak olmazsa olmazdır. Özellikle de dudaklarınızın güzelliği için.

Dudak bakımı yapmaya başlamak, dudaklarınızı hem daha güzel hale getirecek, hem de onları soğuk kış aylarına hazırlayacak. Dudak bakımınız içinse, en doğru ve sağlıklı adres mutfağınız. Nelere ihtiyacınız olduğuna bir göz atalım;
 
- Esmer şeker : Peeling yapmak için
 
- Organik bal : Antiseptik iyileştirici
 
- Organik hindistan cevizi yağı: besleyici/nemlendirici

 
Bu malzemeleri kullanarak yapacağınız doğal peeling ile, dudaklarınız nemli ve pürüzsüz görünecek. Ayrıca rujlarınızın dudaklarınızda daha uzun kalmasını da sağlayacak.
 

Malzemeler
1 yemek kaşığı organik hindistan cevizi yağı
2 yemek kaşığı esmer şeker
1 yemek kaşığı organik bal
Kapaklı küçük cam bir kap
Kase ve kaşık
 
1. Adım – Baz Hazırlama
Sıcaklığa bağlı olarak hindistan cevizi yağı sıvılaşır ve ayrı oda sıcaklığında katılaşma eğilimindedir. Cevizi oyun ve hindistan cevizi yağının katı bölümünü kullanın. Kasenin içinde ” yemek kaşığı hindistan cevizini ve 1 yemek kaşığı balı kıvama gelene kadar karıştırın.
 
2. Adım – Şeker Peelingini Oluşturma
Şekeri karışımın içine ekledikten sonra, pastamsı bir kıvama gelene kadar karışımı karıştırın. Biraz daha pürüzsüz bir peelingi tercih ediyorsanız, içine 1 yemek kaşığı 
Vücut Nemlendirici Yağ ekleyin. Bu hem dudaklarınızı daha fazla nemlendirecek, hem de peelinginizi yumuşatacaktır.
 
3. 
Adım – Peelingi Muhafaza Etme
Dudak peelinginizi cam kavanozun içine kapağını kapatarak koyun. Kavanoza hangi tarihte koyduğunuzu yazın ki, raf ömrünü takip etmek daha kolay olsun. Bu karışımı kullanıcağınız kadar yapın. Buzdolabında 2 hafta kadar saklayabilirsiniz.
 
Using-the-Lip-Scrub
4. Adım – Dudak Peelingini Kullanma
Her kullanımdan önce biraz bekleyin ve peelingin oda sıcaklığına gelmesine izin verin. Bol miktarda kullanarak, dairesel hareketlerle dudaklarınızı uygulayın. 1-2 dakika devam ettikten sonra sıcak bir bez dudaklarınızı silin.

Etiketler: , ,