Harika Bir Cilde Sahip Olmanın Basit Sırrı

Güzellik dünyasının kıskançlıkla sımsıkı tuttuğu bir sır bu. Bu en yüksek kalitedeki kozmetik ürünlerinde kullanılan bir maddedir. Ve hepimizin elimizin altındaki ecza dolabında olabilecek kadar yakın. Ne mi? Aspirin. Çok sayıda cilt problemi için kolay, ucuz ve etkili bir çözüm olabilir.

Aspirin, düzenli alındığında kalp rahatsızlıklarını kontrol altında tutma ve hatta bunama ve kanserden uzak tutma gibi sağlığa pek çok fayda sağlamanın yanında, ayrıca cilt için de yararlıdır. İçeriğindeki asetil salisilik asit, cilde yararlı olup akne oluşumu ve tıkanmış gözeneklerin azalmasına yardımcı olur. Aspirin maskeleri yarar sağlar ve aşağıdaki nedenlerden dolayı faydası görülebilir.


Aspirin bir takım cilt bakımı ürünlerinde bulunan bazı maddelerin aynısına sahiptir ve içeriğini oluşturan aktif maddelerin yağlanmayı azaltmaya faydalı, iltihap karşıtı özellikleri vardır. Bunun sayesinde siyah nokta ve sivilce oluşumuna zemin hazırlayan tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardım eder.

Aspirin ayrıca asetil salisilik asit, namı diğer Beta Hidroksi Asit içerir. Bu madde çoğumuza tanıdık gelebilir çünkü yaşlanma karşıtı ve benzeri kremlerin içindekiler bölümünde bulunur.

Bir aspirin maskesi ölü cilt hücrelerinin yok edilmesine yardımcı olarak ayrıca altta gizlenmiş taze ve yeni hücrelerin ortaya çıkmasını sağlar. Bu yöntemle, aspirin maskesinin cildin ölü derilerden arınmasına faydası dokunabilir. Maskeyi yıkarken, daha iyi sonuçlar elde etmek için maske cilde sünger varmış gibi iyice yedirilip ovalanarak temizlenmelidir.

Gözenekleri açık olanlara gelince, aspirin maskesi sizin de işinize yarayabilir çünkü yağlı ciltlere de bir o kadar faydası vardır.

Aspirin iltihaplanma karşıtı özelliklere sahip olduğundan, aspirinden hazırlanmış bir maske sivilce ve akne sonrası kalmış yara izi ve kızarıkların görünümünü azaltmaya yardımcıdır.

Özel olarak hazırlanmış aspirin maskelerini alabileceğiniz gibi oldukça kolay bir biçimde birkaç kaplanmamış aspirin tabletini ufalamak suretiyle evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Suda kolayca eriyip hemen çözülebilen kaplanmamış aspirinlerden kullandığınızdan emin olun. Diğer kaplanmış türlerinin çözülmeden önce ufalanmaları gerekecektir.

Etiketler: , ,