Rihanna'nın beş faktör diyeti

Rihanna, bir süredir uyguladığı 5 faktör diyetini ABD'de katıldığı bir radyo programında açıkladı.


Ünlü yıldız aldığı kiloları bu diyet programına uyarak verdiğini dile getirirken yemek yemekten de geri kalmadığının altını çizdi. İşte Rihanna'nın kısa zamanda zayıflamak için uyguladığı 5 faktör diyeti prensipleri...
ABD'de katıldığı bir radyo programında, 5 faktör diyeti sayesinde fazla kilolarını nasıl verdiğini açıklayan yıldız isim, bir hayli kilo verdiğinin altını çizdi.

Rihanna'nın özel diyetine göre; gün içince en az 5 defa yemek yemek ve haftanın 5 günü 5 dakika egzersiz yapmak birinci kural. Rihanna, beş haftada da sadece beş gün boyunca spordan kaytarabiliyor.
Hollywood'da birçok ünlü yıldızın yaşam koçu ve antrenörü olan Harley Pasternak'ın hazırladığı diyette bilinmesi gereken 5 nokta bulunuyor!
5 faktör diyeti bu 5 ana prensibe göre hazırlanmış bir diyet programıdır. Diyet programının dayandığı formülü; günde 5 öğün, her yemekte 5 kriter izlemek, yemeklerde 5 malzeme kullanmak, günde 5 dakikadan haftalık 25 dakika egzersiz yapmak ve istenilen herhangi bir günde de kaçamak hakkı bulunuyor.
Peki diyetin temel prensipleri arasında yer alan 5 öğünde olması gerekenler nelerdir?
2 porsiyon düşük yağlı zengin protein3 porsiyon karbonhidrat4 porsiyon lif1 porsiyon sağlıklı yağ tüketimi ve şeker içermeyen sıvılardır.Pazar günleri 5 öğün halinde sevilen yiyecekler tüketilir.
Kahvaltı: diyet programın en önemli öğünüdür. Tahıllı besinler, lifler, yumurta, taze meyve, beyaz peynir ve yoğurt örnek besinlerdir.
Ara öğün: Sarısı az beyazı fazla hazırlanmış bir omlet tabağı yanıdna elma, tarçın vb. zenginleştirilmiş tahıl gevreği
Öğlen: Yoğurtlu yulaf ezmesi, salata, esmer ekmekle hazırlanmış sandviçler, pizza ya da pilav
Ara öğün: Ara öğünde çorba ya da salata iyi bir tercihtir.
Akşam: Tavuk, kırmızı et, sebze, pirinç, patates, brokoli, ıspanak ve karnabahar gibi sebze yemekleri

Etiketler: , , ,