Sivilceli Ciltler İçin Portakal Maskesi


Sivilce tedavisi başlığı altında birçok öneri olmasına rağmen bunların ne yazık ki çoğu işe yaramıyor. Bireylerin yaşam koşulları, metabolizma, çevresel faktörler bazında düşündüğümüzde her öneri, her bünyede aynı etkiyi yaratmıyor. Bu nedenle deneyerek ve sonuçları gözlemleyerek cilt yapınıza uygun doğal çözümü yakalamak biraz sabır biraz da çabaya bakıyor.

Pratik Sağlık olarak sizlere tavsiyemiz vücut ve cilt için herhangi bir sorun yaratmayacak yöntemleri sabırla denemenizdir. 


Pek çok kişi tarafından olumlu değerlendirme ve geri dönüşler alan Portakal Maskesi'ni anlatacağımız bu yazıda hazırlanması kolay ama kendisi çok etkili bu maskeyi sizinle paylaşacağız..

Sivilceler İçin Portakal Maskesi TarifiBüyük bir portakalın kabuğunu rendeleyip güzelce ezin. Daha sonra rendelediğiniz portakalın suyunu (1 tatlı kaşığı kadar yeterli) ezdiğiniz rendeye ilave edin. Marketlerde bulabileceğiniz karbonatı da ilave edip iyice yedirdikten sonra sivilcelerin yoğun olduğu kısımlara iyice yedirerek kullanın. Bir süre bekledikten sonra durulayın ve bunu mümkünse ara vermeden 1 hafta kadar devam ettirin. Oluşacak fark sizi çok mutlu edecektir.

Önemli: Sivilcelerin azalmadığı, geçmediği durumlarda hormonal etkiler de düşünülmeli ve bunun için bir cilt hastalıkları uzmanına danışılmalıdır.

Etiketler: , , , , , ,