Yağlı Saçlar İçin Etkili Doğal Bakım Reçeteleri

Yağlı yapıda ve donuk görünümlü saçların iyileştirilmesinde faydalanabileceğiniz bitkisel ve etkili formüller var.

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerisi - 1 -

- 1 çorba kaşığı lavanta -3 su bardağı su

3 su bardağı su ocakta ısıtılır. Kaynamaya başladığında içine lavanta ilave edilir. Yaklaşık 10 dakika sonra ocaktan indirilir. Süzüldükten sonra kalan su saç diplerine uygulanır. Saç dibine uygulanan lavanta suyu karışımı saç yağlanmaya karşı etkili bir çözümdür. Aşırı yağlanmanın önüne geçerek, sağlıklı ve gösterişli saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.


Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerisi - 2 -

Yarım su bardağı ıhlamur, -Yarım çay bardağı limon suyu

Ihlamur bitkisi bir miktar su içerisinde kaynatılır. Ihlamurun üzerine çıkacak kadar su eklemeniz yeterlidir. Ihlamur kaynamaya başladıktan sonra süzülerek; suyunun içine, yarım çay bardağı limon suyu ilave edilir. Bu karışım özellikle saç diplerine erişecek şekilde baştan dökülür. 1 saat sonra durulanır. Limonun ve ıhlamurun etkisi ile; saç diplerindeki yağlanma kontrol altına alınır.

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerisi - 3 -

- 4 çorba kaşığı elma sirkesi, - 2 su bardağı su

Elde edilen karışım  banyodan sonra son durulama suyu olarak, saça uygulanmalıdır. Saç diplerinde kurutucu ve dengeleyici etki yapan elma sirkesi; saçlarınızın parlamasını da sağlar. Böylelikle tek maske ile; iki olumlu sonuç elde etmiş olursunuz.

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerisi - 4 -

- 1 adet portakal,- 1 litre su, -Zeytinyağı

1 adet portakal soyulur. Soyulan portakalın kabukları rendelenir. Portakal kabuklarının ince parçalara ayrılması sağlanır. 1 litre su ilave edilerek, kaynatılır. Kaynama işleminden sonra; size lazım olan kısım elde edilen karışımın posasıdır. Posası süzüldükten sonra. içine yeteri kadar zeytinyağı ilave edilerek, saç diplerine uygulama işlemine geçilir. 2 saat bekleme işleminden sonra, saçlarınızı durulayınız.. Portakal kabuğu sayesinde yağlanma kontrol altına alınacaktır.

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerisi - 5 - 

- Bir tutam kekik,- 1 çay kaşığı tuz

Bir tutam kekik su içerisinde demlenir. Demleme işlemi; kaynattığınız suya, kekik bitkisinin ilave edilerek bekletilmesi demektir. Bu şekilde beklettiğiniz; kekik suyu 15 dakika sonra süzülür. Elde edilen su içine, tuz ilave edilir. Bir kaşıkla tuzun erimesi sağlandıktan sonra saçlara ve dip kısımlarına sürülür. Yarım saat saçınızda bekletebileceğiniz bu maske ile saç diplerinizde de ferahlama hissedeceksiniz.

Etiketler: , , , , , ,