Egzersiz Yapmadan Kolay Kilo Vermenin 8 Yolu


Herhangi bir egzersiz programına bağlı kalmadan kilo vermek mümkün! İşte, spor ve egzersiz olmadan kolayca kilo vermenin 8 yolu...

Yeterli miktarda uyuyun

Kilo almanın en büyük sebeplerinden birinin uykusuzluk olduğunu biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalarda yetersiz uykunun, bir şeyler yeme isteğini artırdığı ve kilo almaya sebep olduğunu ortaya çıkardı. Günde 7-8 saat sağlıklı uyku, gün içindeki yeme alışkanlıklarınızı düzene sokacak ve aşırı yeme isteğinizi bastıracak.Su için

Su, yağ yakıcı bir içecek olmasa da kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Gün içinde vücudunuzun ihtiyacı olan suyu içtiğinizde aşırı yemek yemenin de önüne geçersiniz. Vücudun susuz kalması çoğu zaman açlıkla karıştırılır ve bir şeyler atıştırma ihtiyacı duyulur. Açlık krizi yaşadığınızda bir şeyler yemeden önce mutlaka su içmeyi ve bir müddet beklemeyi deneyin.

Seks yapın

25 dakikalık bir seksin yaklaşık olarak 100 kalori yakmaya yardımcı oluyor. Kaldırmadan ya da kardiyo yapmadan kalori yakmaktan daha güzel ne olabilir? Ayrıca seks yapmak, daha iyi uyumanıza ve vücudunuzun daha hızlı yağ yakmasına destek olur.


Tartılmaktan korkmayın

Tartılmak her ne kadar moral bozucu bir şey olarak düşünülse de aslında gerçeklerle yüzleşmek kilo verme isteğinizi tetikler. Kaç kilo olduğunuzu net olarak bilmek, gün içindeki beslenmenize dikkat etmenize ve yemeği biraz kaçırdığınızda kendinizi frenlemenizi sağlar.

Yeşil çay için

Yeşil çay, yağ yakımı ve kilo verme konusunda etkili bir çaydır. Metabolizmayı hızlandıran yeşil çay, sinir sistemini tetikleyerek yağ yakımını artırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Yeşil çayın içerisindeki kateşin adlı madde açlık hormonunu dengede tutar.


Az ve sık yiyin

Saatlerce aç kalıp büyük bir porsiyon yemeği mideye indirmeden önce bir kez daha düşünün! Öğünler arasına çok uzun saatler koymak, daha çok acıkmanıza ve buna bağlı olarak aşırı yemek yemenize neden olur. Küçük porsiyonlarda sık sık yemek yemek, gün içinde daha enerjik olmanıza ve az acıkmanızı sağlayacaktır.

Sağlıklı atıştırmalıklar tüketin

Acıktığınızda eliniz ilk olarak bisküvi, patates cipsi ya da şekerli yiyeceklere mi gidiyor? Kilo vermek istiyorsanız, işe ilk olarak mutfak dolaplarınızdaki ve ofis çekmecelerinizde bulunan sağlıksız atıştırmalıkları çıkarmakla başlayın. Ara öğünlerinizde taze meyve, ceviz, badem, fındık gibi kuruyemişler ya da yoğurt gibi sağlıklı besinler tüketerek aşırı kalori alımının önüne geçmiş olursunuz.


Beslenme günlüğü tutun

Yapılan pek çok araştırmada beslenme günlüğü tutan kişilerin daha az yemek yediklerini ve günlük tutmayanlara oranla iki kat daha hızlı kilo verdiklerini biliyor muydunuz? Gün içinde yediklerinizin listesini tutmak, aşırıya kaçmanızı önlerken sizi kilo verme konusunda da motive eder.

Etiketler: , , ,