İnce Bir Bel İçin Yapmanız Gerekenler


Bu üç egzersiz sayesinde bel bölgenizdeki yağları yakarak ince bir bele sahip olabilirsiniz.

Deniz Feneri

Topu iki elinizle kavrayın ve bacaklarınızı kalça genişliğinden daha fazla açın. Topu, kolları kırmadan omuz hizasına kaldırın ve dizleri hafifçe kırın. Sonra da vücudunuzu, kalçadan bükerek, kollarla beraber 90 derece döndürün. Önce sağa, sonra da sola olmak üzere yorulana kadar tekrar edin.Maymun Dansı

Topu kavrayarak bacaklarınızı kalça genişliğinden daha fazla açın ve parmakları dışa doğru döndürün. Belinizi bükerek ve dizlerinizi kırarak, top iki bacağınızın arasına gelecek şekilde eğilin, vücudunuzun yere paralel olmasına dikkat edin. Sağa doğru yaylanarak topu omuz hizasına getirin ve omurganızı sağa döndürün. Sonra da aynı hareketi diğer tarafa dönerek uygulayın. Yorulana kadar devam edin.


Yaylanma

Topu kavrayarak bacaklarınızı kalça genişliğinden daha fazla açın ve dizlerinizi hafifçe kırın. Topu göğüs hizasında tutun. Ayağınızı 45 derece dışa döndürerek sola doğru bir adım atın. Vücudunuzu belden bükerek topu ayak parmağınızın ucundaki bir noktaya koyun. Tekrar kalkın ve aynı hareketi sağa dönerek uygulayın. Bu egzersizi, vücudunuzun yeteri kadar çalıştığına emin olana kadar tekrarlayın.

Etiketler: , , ,