Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling Tarifleri


YAĞLI CİLTLER İÇİN DOĞAL PEELİNG

Yağlı ciltlerde aşırı parlama sorununu çözmek için peeling uygulamalarından faydalanabilirsiniz. cilt.net olarak verdiğimiz yağlı ciltler için peeling tarifleri ile cildinizdeki parlamayı engelleyerek mat bir görünüm kazandırır.


Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling Tarifleri

Yağlı Ciltler için Doğal Peeling
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemeler karıştırıldıktan sonra içine yeteri kadar su eklenir. Karışımın lapa halini alması sağlanır. Dairesel hareketler yaparak cilde sürülür ve 3 dakika bekletildikten sonra cilt yıkanır. 2 haftada 1 kullanıma uygundur.

Yağlı Ciltler için Kahve Peelingi Tarifi
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Kahveyi ve zeytin yağını bir kase içinde karıştırdıktan sonra temizlenmiş cildinize dairesel hareketler yaparak sürün. Masaj yaparak sürdükten sonra 2 dakika daha bekleyin. Ardından cildinizi soğuk su kullanarak yıkayın. Haftada bir kere uygulamanız yeterlidir.

Yağlı Ciltler için Badem Peelingi
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Badem içini bir kase içinde un haline gelene dek ezin. Ardından yeteri kadar su ile karıştırarak krem kıvamına getirin. Temizlenen cildinize masaj yaparak sürün. 1-2 dakika beklettikten sonra bol suyla yıkayın. Bademin içinde yer alan proteinler cildi besleyerek yumuşatır ve gözeneklerin hava almasını sağlar. Haftada 1 uygulanan yağlı cilt peelingi ile cildiniz sağlığına kavuşacak.

Yağlı Ciltler için Doğal Peeling (2)
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemelerin hepsini karıştırdıktan sonra cildinize dairesel hareketler yaparak sürün. 15 dakika beklettikten sonra bol suyla yüzünüzü yıkayıp durulayın. Etkili bir peeling yöntemidir. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,