Dudak dolgusu


Dudak dolgusunda en kolay ve zahmetsiz yöntem nedir biliyor musunuz? Uzmanlara sizler için sorduk...

Dudaklarının incelinden şikayetçi olan kadınların tercih ettiği bir yöntemdir dudak dolgusu, yalnız dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi uzmanlar tarafından bu işlemin yapılması gerekmektedir. 
Adını sık sık duyduğumuz dudak dolgusu, daha dolgun ve şekilli dudaklara sahip olmak için yapılan estetik işleme denir. Dudakların içine ve çevresine enjekte edilen dermal dolgular ile sağlanan bu işlem işin uzmanı tarafından yapılmalıdır. 
Dudak dolgusu genellikle dudaklarının şeklinden ve dolgusundan memnun olmayanların tercih ettiği bir işlemdir. Ancak zamanla yaş aldıkça kırışıklıkları artan ve bu durumdan çok rahatsız olanlar içinde bir tercih sebebidir.
Dudak dolgusu nasıl yapılır?
Cilt için çok önemli olan hiyalüronik asit zamanla ortadan kaybolarak işlevini yerine getiremez. Bu durum da ciltte çizgi ve kırışıklıklara neden olur.  İşte dudak dolgusu uygulaması esnasında da ciltte hiyalüronik asit seviyesi arttırılması hedeflenir. Cildi ve kırışıklıkları yok ettiği gibi dudağı dolgunlaştırıp şekillendirir.
Dudak dolgusu uygulaması sonrasında ne kadar sürede iyileşme sağlanır?
Dolgu çeşidine göre farklılıklar gösterebilir ancak ortalama olarak 30 dakika süren uygulamalarda hasta aynı gün eve gidebilir. Uygulama hemen etkisini gösterirken bazı durumlarda 2 ya da 3 seans uygulanması daha doğru olur.
Dikkat edilmesi gereken noktalar

Etiketler: ,